Loutky:   Aranka Kárová
Scéna:   Alena Macháčková
Kostýmy:   Alena Kočendová
Hudba:   Petr Babický
Práce s loutkou:   Květoslava Plachetková
Scénář a režie:   Filip Jan Zvolský

 

Andílek

Vít Levinský

Od mala toužil být veterinářem… Vystudoval však Vyšší odbornou školu hereckou a začal spolupracovat s divadlem Apropo (kde se nyní věnuje i produkční činnosti). Po škole nastoupil do angažmá mosteckého Divadla rozmanitostí, ze kterého pak odešel na „volnou nohu“. Mimo dabingu a herectví v divadle měl možnost se objevit ve filmech a reklamách, namluvil několik audioknih i učebnici češtiny pro cizince. Vyučoval herectví a režíroval ve Studiu mladých divadelníků při Divadle rozmanitostí. A kromě divadla miluje i cestování a objevování nového – především exotických kuchyní!

 

Čertice

Lenka Kocáková

Je absolventkou hudebně-dramatické konzervatoře na Slovensku v Martině a Vyšší odborné školy herecké v Praze. Má několikaletou praxi s dětmi – vedení dramatických, hudebních a muzikálových kroužků. V současné době se věnuje hraní pohádek pro děti. A byla hostující herečkou Strašnického divadla. Zakladatelka a lektorka společnosti Děti a Divadlo.

 

Mikuláš

Přemysl Bílek

Narodil se v podkrkonoší, kde prožíval krásné dětství… O čtvrt století později absolvoval VOŠ hereckou v Praze. (Což byl trochu šok, po studiu na VŠCHT. 😉 ) A nyní se věnuje jak činohernímu, tak loutkovému herectví, převážně pro děti. Byl členem Hereckého studia Švandova divadla a podílí se na několika divadelně vzdělávacích projektech.

 

 

Režisér

Filip Jan Zvolský

Zrozený ve znamení Býka na Malé Straně, která se stala jeho osudem. Velmi si zakládá na tom, že rád zakládá. Založil Divadlo Apropo, Muzeum pražských pověstí a strašidel, muzeum alchymistů a mágů staré Prahy, nakladatelství pro své knihy a několik tradic, k nimž jistojistě přibude každoroční uvádění Mikulášské pohádky. Více o něm najdete na léta neaktualizovaných stránách www.filipjanzvolsky.cz .